Szybki kontakt

784 610 315 w godz. 8-16

E-Mail

sklep@promar24.pl

Dodatki do zlewozmywaków

Przy wyborze zlewozmywaka spróbujcie sobie wyobrazić siebie w kuchni, gdy czas was goni, bo „ukochana” teściowa ma przyjść na obiad, a wy macie jedynie godzinę na przyrządzenie jej ulubionego dania, które oczywiście wymaga niemało pracy. W panice szukacie najprostszych przedmiotów, desek do krojenia, sitek do odsączania makaronu lub ryżu i czujecie jak czas wam ucieka. W takiej sytuacji niezwykle pomocne mogą się okazać dodatki do zlewozmywaków, bo mało tego, że obiad trzeba przygotować, to kuchnia musi lśnić czystością na „inspekcję” teściowej.
Producenci zlewozmywaków coraz bardziej uatrakcyjniają swoje oferty i wyposażają produkty w różnego typu dodatki ułatwiające prace kuchenne.
Deski do krojenia – mogą być wykonane z różnych tworzyw: drewnianych i sztucznych. Nakłada się je bezpośrednio na zlewozmywak bądź na boczny ociekacz. Są one dostosowane do wymiarów zlewozmywaka, więc nie ma problemu z ich nakładaniem. Doskonale sprawdzają się w małych kuchniach, w których blat roboczy jest niewielkich rozmiarów, bowiem deski nałożone na zlewozmywak powiększają miejsce pracy. Dodatkowym plusem jest to, że zakrywają wnętrze zlewozmywaka, więc podczas niespodziewanej wizyty znajomych z łatwością ukryjemy nieumyte kubki czy talerze.
Koszyki – wykonane są ze stali nierdzewnej bądź powlekanej. Mają różne wielkości i kształty, co pozwala na optymalny dobór odpowiedniego koszyczka. Służą do płukania owoców i warzyw, jednak istnieją i takie, które są dostosowane do płukania naczyń, co może być dużym ułatwieniem przy zmywaniu a ponadto pomaga zaoszczędzić wodę.
Młynki – ich zadaniem jest rozdrabnianie odpadków organicznych, które dostają się wraz z wodą do kanalizacji. Młynek montowany jest pod zlewozmywakiem posiadającym duży otwór ściekowy, dzięki któremu odpadki bez problemu dostają się do kanalizacji. Należy jednak pamiętać, aby nie dostały się do niego sztućce, bo to może uszkodzić cały mechanizm. Młynki zasilane są elektrycznie poprzez wciśnięcie przycisku umieszczonego na blacie.
Dozowniki do płynu– jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które stawiają nieporęczne butelki z płynem do naczyń na zlewozmywaku. Nie dość, że pozostawiają one po sobie okrągły, nieestetyczny ślad, to często spadają w trakcie zmywania, ponieważ projektanci starszych modeli zlewozmywaków nie pomyśleli o miejscu na butelkę z płynem do naczyń. Teraz, takie dozowniki niekiedy są wmontowane w zlewozmywak gratisowo w niektórych sklepach. Jest to wygodny, estetyczny i oszczędny sposób „radzenia sobie” z płynem. Po naciśnięciu dozownika wypływa z niego kilka kropel – w odróżnieniu od tradycyjnych butelek, z których po przechyleniu, płyn wypływa często w nadmiernej ilości.
Korek automatyczny – jest to pokrętło lub przycisk umieszczony na blacie umożliwiający regulowanie, otwieranie i zamykanie zaworu odpływowego w komorze zlewozmywaka bez konieczności zanurzania ręki w wodzie.

Comments are closed.